Україна, м. Київ
вул. Нагірна 6/31

Пн-Пт с 11:00 до 18:00

Сб.- Нд.-вихідний

Далекомір лазерний Nikon Laser 550AS

  • Далекомір лазерний Nikon Laser 550AS
    Далекомір лазерний Nikon Laser 550AS Далекомір лазерний Nikon Laser 550AS Далекомір лазерний Nikon Laser 550AS
  • Nikon
  • Виробники  Nikon
  • Доступність:  В магазині
  • Код товару:  204
Характеристики
Характеристики оптики
  • Виробник Nikon
  • Країна виробник Китай
  • Кратність 6x
  • Діаметр об'єктива 21 мм
Детальніше

9429.00 грн

    

Є полювання, у яких, крім виявлення мети, критично визначення дальності до неї. Раніше для цього використовувалися біноклі зі шкалою, але результат був не завжди задовільний – адже для розрахунку дистанції до предмета треба знати його точні розміри. У військових біноклях, наприклад - зростання усередненого ворожого солдата – 1,7 м, у мисливських – розміри типової дичини. Але і розміри об'єктів можуть «гуляти», і часу на розрахунки може не вистачити. А ціною помилки може бути промах - адже якщо ціль на 400 метрах, а ми стріляємо по встановленню прицілу на 300 - то куля потрапить на метр нижче точки прицілювання.


Зараз все частіше і для все більш широких областей застосовується лазерний дальномер. Різноманітність їх велика, і розібратися в них непросто. Наприклад, «електронні рулетки» з дуже високою точністю, що застосовуються у будівництві, насправді використовують для вимірювання не лазер, а ультразвуковий ехолот – лазер там лише вказує точку, до якої визначається відстань. Звичайно, ця техніка годиться на коротких дистанціях. А ось побудовані на лазерах далекоміри можуть визначати відстань до Місяця з точністю до півтора метра!

У нас таке завдання не стоїть, наші діапазони відстаней – мисливські, в межах кількох сотень метрів.


 Принцип дії лазерного далекоміра полягає в тому, що дистанція розраховується за часом, який витрачається на відправлення лазерного імпульсу та прийом відбитого від об'єкта сигналу. Не прямо - цього часу занадто мало, адже світло поширюється зі швидкістю 300 000 км/с - а по зсуву фаз між випромінюваним і відбитим імпульсами. Сам імпульс для нас невидимий, він знаходиться в ІЧ-діапазоні і небезпечний для зору. Звичайно, для точності приладу дуже важлива якість оптичного тракту (щоб «світловий зайчик» на об'єкті був невеликий за розміром), потужність світлоприймальної системи і т.д. Власне, цим і відрізняються якісні далекоміри від дешевших від маловідомих фірм.

Для вимірювання відстані достатньо натиснути кнопку приладу – розрахунок дистанції займе частки секунди.


Компанія Nikon випускає далекоміри давно, близько ста років - правда, спочатку це були оптичні прилади для Імператорського флоту. Зараз це вироби мирного призначення: кілька моделей лазерних далекомірів LRF (Laser rangefinder), всі з яких можуть використовуватись на полюванні. Природно, вони мають міцний корпус і вологозахищені, хоча тривале перебування у проточній воді не рекомендується, і бувають навіть варіанти у забарвленні камуфляжу.




    Основне призначення далекоміра взагалі – визначення відстані до мети. Але режимів роботи у них, крім найпростіших моделей, кілька, що випливає із різних умов та завдань. Так, можливі (і реалізовані в далекомірах Nikon) два режими виміру – з пріоритетом ближньої чи дальньої мети. Суть проблеми - якщо в поле виміру потрапляє два предмети і більше, то далекомір може визначати відстань або до ближньої або далекої мети. Перший варіант застосовується, наприклад, при грі в гольф, там проста мета - жердина на тлі пейзажу. Мисливська ситуація - коли лось стоїть за чагарником, тут потрібна дистанція до лося, а не до кущів, і далекомір повинен працювати за найдальшою метою. Хоча і на полюванні може знадобитися пріоритет ближньої мети – наприклад, підсвинок у полі на тлі стогу.

Найбільш досконалі далекоміри заміряють як пряму дальність, а й кут піднесення мети, її висоту щодо спостерігача, і навіть обчислює відстань до мети по горизонталі. Це дуже корисно, наприклад, на полюванні в горах та для цілого ряду інших застосувань. Таку можливість надає один із найбільш розвинених приладів – Nikon LRF 550AS. Ця модель виділяється двома характеристиками – по-перше, є зовнішній дисплей, у якому становище мети показується графічно; а по-друге, у ній (як і в інших моделях з індексом S) реалізовано метод дистанційного визначення різниці висот. Можна «склюнути» дві точки і визначити, на скільки одна з них вище або нижче за іншу, при цьому визначається також відстань до точок і кут між напрямками на них. Ця розроблена технологія Nikon запозичена з професійних геодезичних приладів, виробництвом яких компанія також давно займається. А крім всіх цих високих технологій, Nikon LRF 550A S - це дуже якісний (оптично) кишеньковий прилад для спостереження з 6-кратним збільшенням і відмінним просвітленням, вагою всього 200 г. Зручний окуляр дозволяє не знімати окуляри і має діоптрійне підстроювання.



    Хоча його паспортний діапазон вимірювань – від 10 до 500 метрів, насправді вдалося поміряти дистанції до 580 метрів (по добре помітних об'єктах типу сараїв), і до 430 метрів по об'єктах з нерівною поверхнею (узлісся лісу). Приблизно такою самою (близько 400 м) виявилася дальність по середніх розмірах кабанчика.


Взагалі залежно від умов та об'єкта дальність дії може змінюватися – краще в сутінки та при ясній атмосфері, гірше у туман, на яскравому сонці та при вимірі через скло.


Лазерний дальномер Nіkоn Lаѕеr 500А Ѕ - мультифініційна модель з функцією вимірювання кута. Легке враження горизонтальної дистанції, висоти, кута і вертального розташування (розрізні на висоті між двома цілями), на додаток до цієї фейн. Дані відображаються на зовнішньому і внутрішньому ЖК-дисплеях. Зовнішній ЖК-дисплей дальномеру Nikon Lаѕеr 500А Ѕ відображає всі дані одночасно.

 

Режими роботи дальномеру Nіkоn Lаѕеr 500А Ѕ:

Режим пріоритету ближньої мети (First Target Rіоritu) покликає відсоток до найближчої мети серед них безліч при одному сході – корисний при полюванні, коли ціль знаходиться перед деревами або перешкодою.


Режим пріоритету дальньої мети (Dіѕtаnt Таrgеt Рrіоrіtу) показує відстань до найдальшої мети серед їх безлічі при одноразовому вимірі – корисний на виході з сильно лісистої місцевості, тоді мета може бути трохи затемнена кущами або посадками.

 

 

Діапазон вимірювання: 10-500 метрів, кут +/- 89 градусів

 

Зовнішній дисплей дальномеру Nikon Lаѕеr 500А Ѕ відображає:


- Розташування фактичне та горизонтальне розташування в метрах/ярдах

- Висоту

- Кут (°)


Технічні характеристики дальномеру Nіkоn Lаѕеr 500А Ѕ


- Модель ----- Nikon 550А Ѕ

- Збільшення (ĸpaт) ----- 6

- Діаметр об'єктива (мм) ----- 21

- Вихідний зразок (мм) ----- 3,5

- Видалення вихідного зразка (мм) * ----- 18,2

- Кут поля зору (град) ----- 6

- Πогрішність вимірювання, м ----- +/-0,5 м на відстані менше 100м; +/- м на відстані більше 100 м

- Габаритні розміри, ДxBxШ (мм) ----- 130x69x45

- Bec без батареї (г) ----- 610

- Джерела живлення ----- 1хСR2 (3B)

- Лазер ----- ĸлаcc 1 (безпечний для очей)

Характеристики оптики
Виробник Nikon
Країна виробник Китай
Кратність 6x
Діаметр об'єктива 21 мм

Теги: Дальномір-лазерний,Nikon